Policjanci mają nowy oręż do walki z piratami drogowymi. Funkcjonariusze z Radomia testują właśnie radiowóz wyposażony w wideorejestrator oraz system, który w przyszłości będzie umożliwiał namierzanie kradzionych aut dzięki rozpoznawaniu tablic rejestracyjnych, a także odczytanie informacji o ubezpieczeniu auta, czy też aktualnych badaniach technicznych.

Od kilku dni radomskie trasy, a od przyszłego tygodnia także inne drogi Mazowsza, patroluje nieoznakowany seat exeo – informuje portal Policja.pl.

Auto wyposażone jest w dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 200 KM. Do 100 km/h przyspiesza zaledwie w 7,3 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 240 km/h. Seat wyposażony jest w wideorejestrator.

W pojeździe zamontowano ponadto system identyfikacji tablic rejestracyjnych. Pozwoli on, bez konieczności zatrzymywania samochodu, odczytanie z tablic rejestracyjnych informacji o ubezpieczeniu auta, czy też aktualnych badaniach technicznych, a także czy namierzony pojazd widnieje w bazie kradzionych aut – zachwala nowe rozwiązanie oficjalna strona polskiej Policji.