Nie w sierpniu, ale w październiku zostanie otwarty remontowany na przyszłoroczne piłkarskie mistrzostwa Europy Stadion Olimpijski w Kijowie - poinformował odpowiedzialny za przygotowania do tego turnieju wicepremier Ukrainy Borys Kołesnikow.

Na stadionie w Kijowie 1 lipca 2012 roku ma zostać rozegrany finał ME.

"Za zaległości w modernizacji tego obiektu odpowiada niemiecka firma, która z opóźnieniem dostarczyła elementy konstrukcji dachu. Chcieliśmy otworzyć stadion w Dniu Niepodległości Ukrainy, czyli 24 sierpnia, ale zmuszeni jesteśmy przenieść tę uroczystość na październik" - oświadczył Kołesnikow.

Jego zdaniem, przygotowania ukraińskich miast-gospodarzy przebiegają dobrze i wszystkie ośrodki są na mniej więcej takim samym etapie.

"Wszystkie miasta znajdują się na podobnym etapie przygotowań. Jestem przekonany, że będą one w stanie przeprowadzić turniej na wysokim poziomie. Głównym problemem pozostaje infrastruktura transportowa i stan dróg, ale jestem pewien, że będziemy w stanie się z tym uporać" - powiedział.

Wicepremier wziął w poniedziałek udział w prezentacji drugiego narodowego sponsora ME - została nim firma telekomunikacyjna Ukrtelekom.

Gospodarzami Euro 2012 na Ukrainie będą: Kijów, Charków, Donieck i Lwów. Ukraina przygotowuje się do turnieju wraz z Polską, gdzie mecze odbędą się w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.