"Los Angeles Times" pisze, że były gubernator amerykańskiego stanu Kalifornia, popularny aktor Arnold Schwarzenegger i jego żona Maria Shriver ogłosili separację po tym, jak Schwarzenegger ujawnił, że jest ojcem dziecka jednej z kobiet pracujących w ich domu.
Reklama

Jak pisze gazeta dziecko urodziło się ponad dekadę temu.

Schwarzenegger wydał w poniedziałek oświadczenie, wyjaśniając, że powiedział Shriver o dziecku po tym, jak odszedł z urzędu gubernatora na początki tego roku.

W liście do "Los Angeles Times" Schwarzenegger napisał: "Nie mam żadnego usprawiedliwienia i biorę pełną odpowiedzialność za krzywdy, jakie wyrządziłem".

Shriver zrezygnowała z pracy dziennikarki w stacji telewizyjnej NBC, kiedy Schwarzenegger został gubernatorem

9 maja para poinformowała, że po 25 latach małżeństwa zdecydowała się na separację.

W oświadczeniu wydanym przez rzecznika Schwarzeneggera napisano, że para będzie pracowała nad przyszłością swojego związku, żyjąc osobno i wspólnie będzie opiekowała się czwórką dzieci.

Shriver, która jest siostrzenicą prezydenta USA w latach 1961-63 Johna F. Kennedy'ego, zrezygnowała z pracy dziennikarki w stacji telewizyjnej NBC, kiedy Schwarzenegger został gubernatorem. Jako pierwsza dama Kalifornii organizowała doroczną konferencję na temat kobiet, która przyciągała rzesze polityków, biznesmenów i przedstawicieli świata rozrywki.