11 marca 2011 roku - wydarzenia z kraju i ze świata na zdjęciach.

Po potężnym trzęsieniu ziemi w Japonię uderzyło dziesięciometrowe tsunami

Na północy Japonii doszło do najsilniejszego od blisko 140 lat trzęsienie ziemi. Spowodowało ono ponad 10-metrową falę tsunami, która zmywała wszystko, co napotka na swojej drodze, w tym domy i samochody.

Debata u prezydenta ws. OFE

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że organizowana przez niego debata ekspercka jest bardzo ważna z punktu widzenia decyzji w sprawie ustawy dotyczącej zmian w OFE. W debacie na temat rządowego projektu ws. OFE, która odbyła się w Belwederze, uczestniczyli m.in.: minister finansów Jacek Rostowski, minister w kancelarii premiera Michał Boni oraz ekonomiści.

Chiny stanowczo odrzucają reformy polityczne

Chiny nigdy nie zaadaptują systemu wielopartyjnego i żadnego z modeli politycznych w stylu zachodnim - oświadczył przewodniczący Stałego Komitetu chińskiego parlamentu Wu Bangguo podczas dorocznego przemówienia.

Premier Tusk udał się do Brukseli na unijny szczyt poświęcony Libii

Premier Donald Tusk udał się do Brukseli, gdzie weźmie udział w unijnym szczycie poświęconym tematowi Libii i szerzej Afryki Północnej.

Kaczyński: wokół decyzji ws. systemu emerytalnego urządza się "inscenizację"

PiS domaga się "uczciwej dyskusji o OFE" i decyzji, które "przywrócą rozsądek i sprawiedliwość" - oświadczył w piątek prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński. Jak ocenił, wokół decyzji ws. systemu emerytalnego urządza się "inscenizację". "Tak nie można. Tak postępowano w okresie minionym" - mówił.

Konrad Niklewicz rzecznikiem polskiej prezydencji w Radzie UE

Konrad Niklewicz, były dziennikarz "Gazety Wyborczej" rzecznikiem polskiej prezydencji w Radzie UE. Przez ostatnie 14 lat był dziennikarzem "Gazety Wyborczej"; w latach 2005-2007 był jej korespondentem w Brukseli. Ma 35 lat, jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim.

Balcerowicz: Nadal nie wiem, dlaczego rząd proponuje demontaż drugiego filara

"Nadal nie wiem, dlaczego rząd proponuje w gruncie rzeczy demontaż drugiego filara pod hasłem racjonalnej korekty", powiedział w piątek Prof. Leszek Balcerowicz. Prof. Balcerowicz był jednym z uczestników prezydenckiej debaty nt. zmian w OFE.

Ewakuacje w Kalifornii po alarmie o tsunami

Kilkaset ewakuacji przeprowadzono w piątek rano w amerykańskim stanie Kalifornia, zalecono też ewakuacje w sąsiednim Oregonie po ogłoszeniu alarmu o możliwym tsunami wywołanym bardzo silnym trzęsieniem ziemi w Japonii.

Kilkaset ewakuacji przeprowadzono w piątek rano w amerykańskim stanie Kalifornia, zalecono też ewakuacje w sąsiednim Oregonie po ogłoszeniu alarmu o możliwym tsunami wywołanym bardzo silnym trzęsieniem ziemi w Japonii. Bezludne plaże w Kalifornii patrolują śmigłowce. EPA/PAP / Newspix / MIKE NELSON