Krzysztof Ziemiec został laureatem Telekamery 2011 w kategorii "Informacje-Osobowość", a duet Zenon Laskowik i pianista Waldemar Malicki w kategorii " Rozrywka-Osobowość". Nagrody wręczono w poniedziałek w Teatrze Polskim w Warszawie.

W kategorii "Informacje-osobowość " największe uznanie i 34 proc. głosów uzyskał Krzysztof Ziemiec (prezenter "Wiadomości" TVP 1). To jego trzecia nominacja i pierwsza nagroda. "Jest mi strasznie miło, bo ta nagroda przyznawana jest przez naszego największego szefa - widzów" - powiedział laureat.

Najpopularniejszymi osobowościami rozrywki zostali kabareciarz Zenon Laskowik i pianista Waldemar Malicki (program "Laskowik i Malicki", TVP 2). Na ten rozrywkowy duet oddano 46 proc. głosów.

"Dziękujemy tradycyjnie wszystkim czytelnikom +Tele Tygodnia+ i czytelnikom wszelkiej prasy, bo czytać trzeba dużo. Jesteśmy ludźmi sceny i każdy nas występ w telewizji to nagrywany koncert na scenie" - powiedzieli laureaci.

Laureatami konkursu zostali także: Maciej Kurzajewski (w kategorii "Komentator sportowy"), "Magazyn Ekspresu Reporterów" (w kategorii "Publicystyka-program") i "Jaka to melodia?" (w kategorii "Program rozrywkowy").

Dyrektor TVP2 Rafał Rastawicki, wręczył podczas gali Specjalną Nagrodę Programu 2 TVP kabaretowi Ani Mru Mru. "Od początku to Dwójka w nas uwierzyła i tutaj możemy się wygłupiać" - mówili nagrodzeni.

Gala Telekamery 2011 odbywa się w Teatrze Polskim w Warszawie. Prowadzą ją Grażyna Torbicka i Artur Żmijewski.

Piosenkarka Maryla Rodowicz wręczała Telekamerę w kategorii "Muzyka". Nagrody Tele Tygodnia -Telekamery 2011 wręczono 07 bm. podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim w Warszawie. fot. Leszek Szymański PAP / DGP