Szewach Weiss o książce Grossa: To prawda, ale czy cała?

23.01.2011, 10:23; Aktualizacja: 23.01.2011, 15:43

"Czy to jest prawda? To jest najważniejsze pytanie. Tak, to jest prawda" - powiedział  b. ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss, oceniając ostatnią książkę prof. Jana Tomasza Grossa w swojej  "Złote żniwa". Zastrzegł jednak, że po 70 latach od II wojny światowej nie jest możliwe rozstrzygnięcie, czy zbrodnie popełniane przez Polaków na Żydach były powszechne.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (6)

 • Czy Pan Gross jest wierny prawdzie historycznej ?(2011-01-23 18:57) Zgłoś naruszenie 00

  Na filmach dokumentalnych z czasów II wojny światowej widać jak żydowska policja porządkowa w gettcie bije swoich rodaków pałkami aktywnie uczestnicząc w deportacji swoich rodaków do obozów zagłady.

  Wielu chciałoby wiedzieć coś na ten temat od Pana Grossa.
  Jeśli jednak nie zamierza nigdy poruszyć tego tematu to może Pan Szewach Weiss zechciałby nam objaśnić jak to się ma do zarzutu że Polacy bogacili się na krzywdzie narodu Żydowskiego.

  Współdziałać z mordercą wysyłając swoich przyjaciół i rodziny na śmierć to chyba coś gorszego jak ukrywać kogoś za opłatą która w całości albo w części szła na pokrycie kosztów utrzymania takiej osoby.
  Czy Polakom żywność spadała z nieba w czasie okupacji ?
  MiRy

  Odpowiedz
 • ALA(2011-01-24 07:48) Zgłoś naruszenie 00

  USA NIE BYŁA BY TAKA BOGATA GDYBY NIE ŻYDZI W KONGRESIE USA 99% TO ŻYDZI
  TO ONI ROZDAJĄ KARTY I TRZYMAJĄ AMERYKAŃSKA KASĘ
  TAK SAMO JEST W NIEMCZECH-ŻYD ZAJMUJE SIĘ TYLKO BANKAMI I HANDLEM
  HAŃBĄ JEST ABY ŻYD PRACOWAŁ FIZYCZNIE -WYSTARCZY W IZRAELU POPATRZEĆ NA ICH POLA KTO NIMI ZARZĄDZA A KTO PRACUJE.
  GROSS POWINIEN ZAMKNĄĆ MORDĘ NA TEMAT POLAKÓW-WIDOCZNIE COŚ GO BOLI ŻE WYJECHAŁ W 68R I DOBRZE SZKODA ŻE WSZYSTKICH NIE WYSŁALI PO ZA GRANICE POLSKI.

  Odpowiedz
 • R(2011-01-24 06:55) Zgłoś naruszenie 00

  Gdyby nie pomoc Polaków, Żydzi w Polsce zostaliby wytępieni przez Niemców. Polacy jako jedyny naród byli zagrożeni karą śmierci za pomoc udzielaną Żydom. A jak oni się nam odwdzięczyli po wojnie, jak odwdzięczają się nam teraz? Wystarczy popatrzeć na ówczesny aparat bezpieczeństwa, który terroryzował Polaków i mordował patriotów. Teraz do władzy doszli ich potomkowie. Wystarczy poczytać życiorysy obecnych "polityków", którzy często ukrywają swoje pochodzenie i prawdziwe nazwiska.

  Odpowiedz
 • Korina(2011-01-23 21:41) Zgłoś naruszenie 00

  Nasz naród ma po prostu takiego pecha, że to na naszych ziemiach były obozy koncentracyjne i tu odbywał się Holocaust. Ciekawe, jak zachowywaliby się Francuzi, Anglicy, Belgowie, Amerykanie? Zresztą wystarczy przypomnieć ich stosunek do Murzynów - dyskryminację, rasizm, Ku-klux-klan; traktowali Murzynów jak podludzi i to przez wiele lat. Ciekawe, jak zachowaliby się ,na naszym miejscu? Łatwo sądzić, jak nie ma się pojęcia o tych realiach. Oczywiście, że i u nas byli ludzie źli i podli, ale byli też i dobrzy. W mojej wsi była kobieta, która całą wojnę przechowywała Żydówkę. Nie robiła tego dla pieniędzy, bo do końca życia żyła w biedzie. Miała tylko kozę, koty i psa. Gdyby robiła to dla kasy, to na pewno po wojnie byłoby to widać, a pokazywała listy od tej Żydówki z Izraela. Mówiła, że nic od niej nie chciała, bo to byłby grzech. Taka była. Zwykła, cicha, biedna kobiecina.

  Odpowiedz
 • ALA(2011-01-23 17:17) Zgłoś naruszenie 00

  TAKĄ TEORIĘ MOŻE SOBIE WYMYŚLEĆ TYLKO TEN ŻYDOWSKI IDIOTA CO DZIŚ SIEDZI W USA I IDIOTYCZNE KSIĄŻKI PISZE
  ŻYD TO LENIWA KANALIA SAMI MORDOWALI POLAKÓW A DZIŚ WYPISUJE BZDURY
  SZKODA ŻE OŚWIĘCIM ZAMKNIĘTY -BYŁ BY PIERWSZY PO WOJNIE DO SPALENIA
  I POMYŚLEĆ ŻE PAN JEZUS BYŁ ŻYDEM-TYLKO OCHSZCZONYM.

  Odpowiedz
 • antyłgarz(2011-01-28 15:42) Zgłoś naruszenie 00

  Gross to kosiarz prawdy i cyniczny łgarz

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie