Internauci z Bytomia wzywają na Facebooku do bojkotu producenta dziecięcych ubranek. Przeciwnicy tekstyliów? Nie – miłośnicy historycznej architektury. Chodzi o kamienicę z 1870 roku, którą – jak twierdzą – pewna bizneswoman skazała na zagładę.
Reklama
Dyskusja rozpoczęto na Facebooku dwa tygodnie temu. Wcześniej władze Bytomia postanowiły zabezpieczyć walącą się kamienicę przy ul. Chorzowskiej, zamykając przy okazji pas jezdni.
„Strona ta powstała, aby podziękować rodzinie Gluecków. Za co? Za długoletnie niszczenie wizerunku Bytomia poprzez doprowadzenie do ruiny zabytkowej kamienicy ” – napisali internauci, którzy nawołują do bojkotu produktów firmy i bombardowania jej mailowymi petycjami o remont.
Rzecz w tym, że kamienica stojąca na bardzo atrakcyjnej działce właściwie nadaje się do rozbiórki. Właścicielka pozostawała głucha na wszelkie próby kontaktu. Kiedy wreszcie dziennikarzowi „Dziennika Zachodniego” udało się z nią spotkać, powiedziała, że jej remontowe plany zniweczył kryzys. Poza tym podejrzewa spisek przeciwko jej firmie. My od słowa „spisek” wolimy: przejaw społeczeństwa obywatelskiego.
mm