Posłowie PiS poinformowali w czwartek marszałka Sejmu, że powołali zespół parlamentarny ds. zbadania katastrofy smoleńskiej.

"Zawiadomienie o powstaniu zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej zostało złożone dzisiaj marszałkowi Sejmu. Pod informacją o powołaniu zespołu podpisało się ponad 60 posłów" - poinformował PAP Antoni Macierewicz (PiS).

"Zespół będzie się zajmował dążeniem do wyjaśnienia katastrofy, zbieraniem wszystkiego rodzaju dokumentów, kontaktami z instytucjami zajmującymi się sprawą, publiczną konfrontacją osób, które posiadają wiedzę na ten temat" - dodał. Macierewicz wyraził nadzieję, iż do pracy zespołu włączą się posłowie wszystkich klubów.

Według Macierewicza prace zespołu zakończą się "podsumowaniem w formie raportu", przedstawiającym stanowisko posłów na temat przebiegu wydarzeń.

Reklama

Według regulaminu Sejmu posłowie mogą tworzyć w Sejmie zespoły. Aby powołać zespół, jego przedstawiciele muszą podać do wiadomości marszałka Sejmu jego skład osobowy oraz regulamin wewnętrzny.