Prezes Związku Artystów Scen Polskich Joanna Szczepkowska otrzymuje honorarium za swoją pracę. Jak powiedziała PAP, jest to "forma stypendium" ufundowanego dla niej przez Związek.

Szczepkowska została wybrana na stanowisko prezesa Związku na początku kwietnia. Zapowiedziała wówczas, że chciałaby otrzymywać za swoją pracę wynagrodzenie, pomimo tego, że poprzedni prezesi - zgodnie z zapisem w statucie związku - nie otrzymywali honorarium.

Aktorka wysłała w tej sprawie pismo do ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego, który miał zdecydować czy może wypłacać jej honorarium. Jak powiedziała PAP Szczepkowska, "minister odmówił argumentując, że w przepisach dotyczących stowarzyszeń nie ma odpowiedniego zapisu".

Pytana przez PAP czy otrzymuje jakiekolwiek honorarium jako prezes ZASP, Szczepkowska potwierdziła. "To jest forma stypendium, które ufundował mi ZASP" - powiedziała. Jak dodała, obojętna jest dla niej "forma wypłacania wynagrodzenia" za pracę, najważniejsze, że je otrzymuje. "To jest naprawdę ciężka praca, od rana do wieczora" - podkreśliła Szczepkowska.