Organizację akcji zapowiedział w czasie środowej konferencji prasowej Michał Marcinkiewicz ze sztabu wyborczego Komorowskiego. Jak poinformował, wolontariusze mają w ciągu 5 dni dotrzeć do ponad 400 miejscowości w całej w Polsce. Podkreślił, że to w skali ogólnopolskiej największa tego typu akcja, jaka do tej pory miała miejsce w kampaniach wyborczych.

Autokary z sympatykami Komorowskiego ruszą w "błękitny tour" po zakończeniu niedzielnego koncertu charytatywnego organizowanego przez sztab kandydata PO.

Szef sztabu Sławomir Nowak przypomniał, że w niedzielę miała się odbyć konwencja wyborcza Komorowskiego, ale jej formuła została zmieniona w związku z powodzią. "Zmieniamy formułę na spotkanie charytatywne, koncert charytatywny, który będzie poświęcony niesieniu pomocy dla Polaków poszkodowanych w powodzi" - powiedział Nowak.

"To ważny moment, kiedy trzeba okazać solidarność"

Koncert "Solidarni dla powodzian" rozpocznie się w niedzielę o godz. 14 na warszawskiej Agrykoli; wystąpią m.in. Feel, Kayah, Robert Gawliński, Lady Pank i Mrozu - poinformował inny członek sztabu Jakub Rutnicki. Obecny będzie m.in. Komorowski, premier Donald Tusk, politycy i sympatycy Platformy.

Podczas koncertu - jak mówił Rutnicki - odbędzie się m.in. zbiórka pieniędzy i rzeczy najbardziej potrzebnych poszkodowanym w powodzi.

"To ważny moment, kiedy trzeba okazać solidarność, wyrozumiałość i w sposób spokojny i wyrozumiały prowadzić kampanię wyborczą. To słuszny cel, nie dla politycznego wydarzenia, ale aby solidaryzować się z poszkodowanymi Polakami. Taka jest intencja Komorowskiego" - powiedział Nowak.

Szef sztabu kandydata PO zaprosił też wszystkich do udziału w koncercie charytatywnym.