Cóż może być lepszym lekarstwem na kryzys finansowy, niż wsparcie zamożnego małżonka? Od zawsze wiadomo, że szczytem marzeń jest upolowanie majętnego księcia czy bogatej księżniczki. Na najnowszej liście najbogatszych ludzi świata są aż 72 osoby stanu wolnego. Jest w czym wybierać. Najmłodszy w zestawieniu jest niemiecki książe von Thurn und Taxis, ma 25 lat.

Rąbka tej jakże istotnej tajemnicy uchylił magazyn "Forbes", który ogłosił coroczny ranking najbogatszych na świecie. To z tej listy pochodzi lista najbogatszych singli. 21 osób z tej grupy to wieczni kawalerowie lub panny, a 51 to rozwodnicy, którzy chętnie ponownie spróbują szczęścia. Łącznie miliarderzy dysponują majątkiem o wartości 3,5 mld dol. i mieszkają w 17 krajach na pięciu kontynentach.

Można się rozdrabniać albo pójść na sposób i obstawić jedno, za to najbardziej obiecujące państwo - Stany Zjednoczone, w których mieszka 60 procent
naszych poszukiwanych.

Oto niektórzy z najbogatszych singli świata:

1. Michael Bloomberg, wyceniany na 16 mld dolarów, Nowy Jork, USA. Ten 67-letni burmistrz Nowego Jorku (już na trzecią kadencję!) jest najbogatszym człowiekiem stanu wolnego na świecie.

2. Michaił Prochorow , 9,5 mld USD, Moskwa, Rosja. Ten najbogatszy Rosjanin majątkiem nie może się równać z Bloombergiem, nadal jednak jego 9,5 miliarda robi wrażenie.

3. Eike Batista, 7,5 mld USD, Rio de Janeiro, Brazylia

4. Joseph Lau , 4 mld USD, Hongkong

5. Oprah Winfrey, 2,7 mld USD, Chicago, USA. Królowej talk-show przedstawiać nie trzeba.

6. Albert von Thurn und Taxis, 2,1 mld USD, Regensburg, Niemcy. Młody, bogaty, a w dodatku książę. Dwudziestopięcioletni Albert jest oficjalnym dziedzicem majątku rodziny – licznych posiadłości, kolekcji sztuki i 30 tys. ha lasów (jednego z największych prywatnych terenów leśnych w Europie). Mieszka w rodzinnym zamku Emmeram z matką i starszymi siostrami.

Czytaj więcej na dziennik.pl.