Niemal 60 proc. ankietowanych uważa, że wynik ostatniego szczytu unijnego, na którym rozstrzygała się sprawa praworządności, to sukces Polski – wynika z sondażu United Surveys dla DGP i RMF FM.
Głosowanie sejmowe w sprawie finansowania unijnego funduszu odbudowy może odbyć się w lutym lub marcu – wynika z informacji DGP. Od osób z rządu słyszymy, że trzeba poczekać np. na zapowiedziane zaskarżenie rozporządzenia o praworządności do TSUE, a nawet na zatwierdzenie funduszu przez Holandię. Choć pojawiają się głosy, że lepiej byłoby sprawę zamknąć jeszcze w grudniu, by jak najszybciej przeciąć kryzys na prawicy związany z woltą ziobrystów. Tym bardziej że Komisja Europejska już zobowiązała się do przestrzegania ustaleń ze szczytu.
Z najnowszego badania United Surveys dla DGP i RMF FM wynika, że zdaniem ok. 60 proc. ankietowanych wyniki unijnego szczytu to sukces Polski. Nasi rozmówcy podkreślają, że ludzi najbardziej interesuje to, czy pieniądze unijne do kraju napłyną, czy nie. Stąd taka ocena.