Przed blokiem, w którym mieszka sędzia Trybunału Konstytucyjnego, była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, we wtorek wieczorem zgromadzili się przeciwnicy zaostrzania prawa aborcyjnego. Terroryści przed moim domem; wejścia do klatki pilnuje policja - napisała na Twitterze Pawłowicz.

Nagranie sprzed bloku Pawłowicz ok. godz. 20 opublikował na Twitterze członek Młodych Demokratów, młodzieżówki Platformy Obywatelskiej. Na nagraniu widać grupę osób skandującą: "Kto nie skacze, ten za PiS-em".

"Terroryści przed moim domem..." - napisała na Twitterze Pawłowicz, opublikowawszy przy tym wpis członka Młodych Demokratów. "Wejścia do klatki pilnuje Policja" - poinformowała w kolejnym wpisie.

Protesty przeciwko wyrokowi TK, który stwierdził, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją, trwają we wtorek przed Sejmem w Warszawie; odbyły się też w różnych miejscach w Polsce.