Szef Forum Młodych PiS oraz dyrektor biura prezydialnego partii Michał Moskal został szefem gabinetu politycznego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego - wynika z informacji zamieszczonej na stronie internetowej kancelarii premiera.

Szef PiS Jarosław Kaczyński wszedł w skład Rady Ministrów w efekcie rekonstrukcji rządu, która odbyła się na przełomie września i października. Kaczyński w randze wicepremiera stanął na czele Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. W skład komitetu wchodzą też ministrowie: obrony, sprawiedliwości, spraw wewnętrznych, spraw zagranicznych i koordynator służb specjalnych.

Na stronie internetowej kancelarii premiera pojawiła się informacja, że szefem gabinetu politycznego został Michał Moskal.

Moskal podał, że jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Warszawskim specjalizującym się w prawnych aspektach cyberbezpieczeństwa. Ukończył m.in. "International Law of Cyber Operations" w ośrodku NATO w Estonii.

Wcześniej pracował w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwie Obrony Narodowej. Od 2018 r. jest Radnym Dzielnicy Żoliborz oraz wiceprzewodniczącym Komisji Budżetu i Mieszkalnictwa.