Jak przypomniano, wiceminister Mazur odpowiadał w resorcie rozwoju za politykę innowacyjności, agendę gospodarczą związaną z Unią Europejską, politykę handlową oraz za promocję polskiej gospodarki za granicą.

W trakcie kryzysu pandemicznego uczestniczył w pracach zespołu kryzysowego, który opracował pakiet tarcz antykryzysowych. Wartość pomocy udzielonej przedsiębiorcom z tarcz antykryzysowych, dzięki której udało się uratować miliony miejsc pracy, w tym po raz pierwszy objąć zabezpieczeniem osoby pracujące na umowach cywilnoprawnych, przekroczyła już 142 mld zł - czytamy.

W komunikacie podano, że były wiceszef resortu rozwoju, koordynował przygotowanie projektów wskazanych przez Ministerstwo Rozwoju do realizacji jako część Krajowego Planu Odbudowy. Wśród opracowanych pod kierownictwem Krzysztofa Mazura propozycji, wchodzących w skład KPO, znalazły się projekty związane z suwerennością technologiczną i lekową, upowszechnianiem zielonej energii, wykorzystaniem technologii kosmicznych i transformacją energetyczną - wskazano.

Dodano, że odpowiadał za przygotowanie ustawy dot. tzw. Polityki Nowej Szansy, która oferuje przez najbliższe 10 lat wsparcie restrukturyzacyjne firmom w trudnościach ekonomicznych. Uczestniczył również, z ramienia MR, w pracach nad ulgą na robotyzację, której zadaniem będzie zachęcenie przedsiębiorców do inwestycji w automatyzację linii produkcyjnych i modernizację technologiczną firm, w tym w szczególności tych mniejszych.

Krzysztof Mazur - politolog, ekspert od polityk publicznych i wieloletni szef Klubu Jagiellońskiego - podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju był od grudnia 2019 r. - podano w komunikacie. (PAP)