W Hiszpanii nie słabnie dynamika zakażeń koronawirusem. Podczas ostatniej doby zanotowano tam 1828 nowych przypadków infekcji. W tym samym czasie w Portugalii służby medyczne potwierdziły 111 zakażeń.

Jak poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej w Madrycie minister zdrowia Hiszpanii Salvador Illa, podczas ostatnich 24 godzin liczba potwierdzonych przypadków infekcji wzrosła ze 278 782 do 280 610.

Illa dodał, że 60 proc. nowych zakażeń dotyczy pacjentów, u których nie występują żadne symptomy koronawirusa. Dodał, że obecnie na oddziałach intensywnej terapii leczonych jest 215 osób.

Szef resortu zdrowia wyjaśnił, że pomiędzy poniedziałkiem a wtorkiem w Hiszpanii liczba potwierdzonych zgonów na Covid-19 wzrosła o dwa, do 28 436.

Reklama

Tymczasem jak odnotował dziennik “El Pais” dane rządu Pedra Sancheza odbiegają od dobowego bilansu z Katalonii, gdzie lokalne służby medyczne pomiędzy poniedziałkiem a wtorkiem potwierdziły 22 nowe zgony wskutek infekcji koronawirusem.

Odmienna sytuacja epidemiczna występuje w Portugalii, gdzie we wtorek na terenie 19 gmin stołecznej aglomeracji przestał obowiązywać stan klęski.

Jak sprecyzował rząd Antonia Costy, w ciągu ostatnich 24 godzin w całym kraju zanotowano trzy nowe ofiary śmiertelne koronawirusa, a ich łączna liczba wynosi 1722. W tym samym czasie liczba potwierdzonych przypadków infekcji wzrosła o 111, do poziomu 50 410.

Z szacunków służb medycznych Portugalii wynika, że na oddziałach intensywnej terapii przebywa obecnie 41 pacjentów, czyli najmniej od połowy marca.