Podczas ostatnich 24 godzin w Hiszpanii przybyło 2255 przypadków infekcji wirusem SARS-CoV-2, co oznacza, że dynamika zakażeń od środy utrzymuje się na wysokim, nienotowanym od maja poziomie. W tym samym czasie służby w Portugalii potwierdziły 313 zakażeń.

Według bilansu ogłoszonego przez resort zdrowia w Madrycie pomiędzy czwartkiem a piątkiem liczba infekcji koronawirusem zwiększyła się w Hiszpanii do 272 421. Z szacunków hiszpańskich służb medycznych wynika z kolei, że między czwartkiem a piątkiem liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wzrosła o trzy, do 28 432.

Ministerstwo zdrowia sprecyzowało, że w dalszym ciągu najwięcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem występuje w północno-wschodniej części Hiszpanii, szczególnie w Katalonii. Wyjazdy do tego regionu odradziły w piątek swoim obywatelom władze Francji.

Reklama

Znacznie mniej zakażeń zanotowano podczas ostatniej doby w Portugalii. Z szacunków tamtejszego resortu zdrowia wynika, że podczas minionych 24 godzin przybyło 313 infekcji SARS-CoV-2, a łączna ich liczba wynosi 49 692.

W tym samym czasie, jak wynika z danych ministerstwa zdrowia, przybyło 318 ozdrowieńców. W sumie władze Portugalii podają, że dotąd za wyleczonych z Covid-19 uznano 34 687 pacjentów.

Dotychczas w Portugalii na Covid-19 zmarło 1712 osób, w tym pięć podczas ostatniej doby.