Obowiązkowe powinny być szczepienia tylko i wyłącznie dla dzieci tymi szczepionkami, które zostały już sprawdzone na inne choroby zakaźne; natomiast na pewno nie należy wprowadzać szczepień obowiązkowych na koronawirusa - powiedział w czwartek kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski zapytany na czwartkowej konferencji prasowej w Warszawie, czy jest za obowiązkowym szczepieniem przeciwko koronawirusowi, kiedy już taka szczepionka będzie dostępna, odpowiedział, że nie.

"Uważam, że obowiązkowe powinny być szczepienia tylko i wyłącznie dla dzieci tymi szczepionkami, które zostały sprawdzone oczywiście na inne choroby zakaźne. Natomiast, jeżeli chodzi o kwestię koronawirusa, to po pierwsze nie ma jeszcze szczepionki, po drugie na całym świecie trwa praca, nie tylko nad szczepionką, ale nad lekarstwami, które mogą się, i terapiami, które mogą się okazać stuprocentowo skuteczne" - mówił kandydat KO.

Według niego, "nawet jeżeli taka szczepionka zostanie wynaleziona, to jeszcze będzie musiał upłynąć długi czas zanim ona będzie pewna". "I na pewno nie należy wprowadzać tutaj szczepień obowiązkowych" - zaznaczył Trzaskowski.

Reklama