Wprowadzony w Niemczech z powodu epidemii koronawirusa zakaz organizowania dużych imprez, np. targów, zostanie przedłużony co najmniej do końca października - poinformowała w środę telewizja n-tv powołując się na źródła rządowe.

Telewizja dotarła do dokumentu przygotowywanego na potrzeby spotkania kanclerz Angeli Merkel z 16 premierami krajów związkowych.

Zakaz organizowania wydarzeń publicznych z większą ilością uczestników był jednym z pierwszych ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. 8 marca minister zdrowia Jens Spahn rekomendował odwołanie wszystkich imprez gromadzących więcej niż tysiąc osób.

W Niemczech za wprowadzanie obostrzeń związanych z epidemią odpowiadały władze krajów związkowych, które czyniły to jednak w porozumieniu z rządem federalnym.

Obecnie większość środków zapobiegawczych została już zniesiona. Nadal obowiązuje jednak nakaz zakrywania ust i nosa w sklepach oraz pojazdach komunikacji masowej - czytam na stronach rządu federalnego. Dodano tam, że konkretne regulacje mogą się różnić w zależności od wytycznych władz lokalnych.

Według Instytut im. Roberta Kocha (RKI), w Niemczech zakażenie koronawirusem potwierdzono u 187 184 osób, a na Covid-19 zmarło 8 830 chorych. Kraj jednak szczyt epidemii ma już za sobą. Największą dzienną liczbę nowych infekcji notowano na przełomie marca i kwietnia, szczyt stwierdzanych z powodu koronawirusa zgonów nastąpił w połowie kwietnia.