Myślę, że za kilkanaście dni odczujemy to, że zachorowań w Polsce na Covid-19 będzie zdecydowanie mniej - powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że ubywa też pacjentów najbardziej chorych podłączonych do respiratorów.

Kraska powiedział we wtorek na antenie TVP info, że od kilkunastu dni widzimy w Polsce wypłaszczanie krzywej zachorowalności na Covid-19. "Myślę, że za kilkanaście dni odczujemy to, że zachorowań będzie zdecydowanie mniej. Mogę powiedzieć, że opieram to na codziennych raportach jakie dostajemy ze szpitali jednoimiennych i szpitali zakaźnych, gdzie tych nowych pacjentów nie przybywa" - podkreślił wiceminister.

Dodał, że dobrą wiadomością jest też to, że ubywa też pacjentów najbardziej chorych, którzy są podłączeni do respiratorów. "Tych respiratorów jest zajętych z dnia na dzień coraz mniej. Więc myślę, że ta tendencja dość może powolna i może byśmy wszyscy chcieli, żeby to było zdecydowanie szybciej, ale na pewno jest tendencją do malejącej liczby zakażeń, a także myślę liczby zgonów" - podkreślił Kraska.

Jak podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia wykryto 236 nowych zakażeń koronawirusem, kolejne 3 osoby zmarły; łącznie 14 242 zakażonych, w tym 700 zgonów.