Myślę, że za kilkanaście dni odczujemy to, że zachorowań w Polsce na Covid-19 będzie zdecydowanie mniej - powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że ubywa też pacjentów najbardziej chorych podłączonych do respiratorów.
Reklama

Kraska powiedział we wtorek na antenie TVP info, że od kilkunastu dni widzimy w Polsce wypłaszczanie krzywej zachorowalności na Covid-19. "Myślę, że za kilkanaście dni odczujemy to, że zachorowań będzie zdecydowanie mniej. Mogę powiedzieć, że opieram to na codziennych raportach jakie dostajemy ze szpitali jednoimiennych i szpitali zakaźnych, gdzie tych nowych pacjentów nie przybywa" - podkreślił wiceminister.

Dodał, że dobrą wiadomością jest też to, że ubywa też pacjentów najbardziej chorych, którzy są podłączeni do respiratorów. "Tych respiratorów jest zajętych z dnia na dzień coraz mniej. Więc myślę, że ta tendencja dość może powolna i może byśmy wszyscy chcieli, żeby to było zdecydowanie szybciej, ale na pewno jest tendencją do malejącej liczby zakażeń, a także myślę liczby zgonów" - podkreślił Kraska.

Jak podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia wykryto 236 nowych zakażeń koronawirusem, kolejne 3 osoby zmarły; łącznie 14 242 zakażonych, w tym 700 zgonów.