W Rosji liczba zakażeń koronawirusem sięgnęła w niedzielę 80 949, po wykryciu 6 361 nowych przypadków w ciągu minionej doby, o blisko 400 więcej niż dzień wcześniej - poinformował sztab kryzysowy. Liczba przypadków śmiertelnych wzrosła o 66 do 747.

W ciągu ostatniej doby ze szpitali wypisano 517 osób. Ogółem od początku pandemii wyzdrowiało 6 767 pacjentów.

Wśród nowych przypadków prawie 45,9 proc. (2 920) dotyczy osób, które nie miały objawów klinicznych choroby.

Nadal najwięcej infekcji wykrywanych jest w Moskwie. Od soboty przybyło ich 2 971 i łączna liczba zachorowań w stolicy Rosji wynosi teraz 42 480.

Reklama

Za Moskwą pod względem liczby zakażeń znajduje się obwód moskiewski, gdzie jest ich obecnie 9 070. W drugim co do wielkości mieście Rosji, Petersburgu, liczba infekcji przekroczyła w niedzielę 3 tysiące (3 077). Władze miasta potwierdziły, że pięcioro zmarłych w kwietniu pracowników medycznych - cztery pielęgniarki i lekarz - było zakażonych koronawirusem.

Dwóch deputowanych niższej izby parlamentu Rosji, Dumy Państwowej, zostało hospitalizowanych z Covid-19. Są to reprezentanci Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF): Leonid Kałasznikow i Dmitrij Nowikow. Według mediów w Moskwie w szpitalach z potwierdzeniem koronawirusa znalazło się czterech kierowców zatrudnionych przy parlamencie Rosji.

W Rosji przeprowadzono dotąd ok. 2,8 mln testów na obecność koronawirusa.