Przedsiębiorcy zaczynający swoją obecność w sieci dostaną od Allegro wsparcie technologiczne i szkoleniowe. Program stymulujący e-handel przygotował we współpracy z ARP również serwis ogłoszeniowy olx.pl - ogłoszono w poniedziałek na konferencji.

Kanał online to najbezpieczniejszy i najwygodniejszy kanał zakupów. Przygotowaliśmy specjalny pakiet powitalny, który zmniejsza dla firm do minimum koszty i bariery związany z rozpoczęciem sprzedaży online - powiedział Damian Zapłata, członek zarządu Allegro.

Dodał, że przedsiębiorcy zaczynający swoją obecność w sieci dostaną od Allegro wsparcie technologiczne i szkoleniowe na tyle, że będą potrzebowali kilkunastu minut na przygotowanie się do rozpoczęcia sprzedaży. "Mamy na naszej platformie 140 tys. firm z kategorii MŚP, ale od początku pandemii przyrosty obecności nowych użytkowników są coraz większe" - dodał. - Duży potencjał widzimy też w digitalizacji usług, nie tylko handlu produktami - podsumował.

Reklama

"Jako olx.pl przygotowaliśmy start.olx.pl, czyli program wsparcia małych i średnich przedsiębiorców. Program obejmuje m.in. wsparcie pracownika olx podczas rozpoczęcia działalności na naszej platformie oraz środki na wypromowanie własnej oferty na olx, aby wykorzystać maksymalnie potencjał naszego portalu, mającego 12 mln użytkowników" - powiedział general manager OLX Michał Malewski.

"Widzimy dużą szansę na cyfryzację, ale to zależy od sektora. W tych najbardziej podatnych na digitalizację szacuję, że do 60 proc. może znaleźć się w sieci - dodał.

W poniedziałek odbyła się wideokonferencja prasową poświęconą projektowi "Przenieś swoją firmę do internetu. Zarabiaj na e-handlu" z udziałem m.in. wiceministra Mazura, minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej, wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu Pawła Kolczyńskiego, pełnomocnika prezesa rady ministrów ds. GovTech Justyny Orłowskiej a także przedstawicieli OLX i Allegro.

Jak tłumaczył resort rozwoju, inicjatywa ma pomóc przedsiębiorcom, którzy do tej pory prowadzili sprzedaż stacjonarną, zaistnieć w internecie i tam rozszerzać swoje kanały sprzedaży.