Demokratyczna senator Elizabeth Warren poparła w środę Joe Bidena w ubieganiu się o prezydenturę Stanów Zjednoczonych. "Z dumą popieram Joe Bidena jako (kandydata na) prezydenta Stanów Zjednoczonych" - napisała na Twitterze.

"W czasie kryzysu ważniejsze niż kiedykolwiek jest, aby następny prezydent przywrócił Amerykanom wiarę w dobry i skuteczny rząd. Widzę, jak Joe Biden pomaga w odbudowie naszego narodu" - oświadczyła Warren. „Dzisiaj z dumą popieram Joe Bidena jako (kandydata na) prezydenta Stanów Zjednoczonych" - dodała.

W marcu Warren ogłosiła, że rezygnuje z ubiegania się o nominację Partii Demokratycznej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Zdaniem agencji Reutera to trzecie pod względem ważności poparcie dla Bidena po tym, jak za jego kandydaturą opowiedzieli się senator Bernie Sanders, którzy także zrezygnował z rywalizacji o prezydenturę, oraz były gospodarz Białego Domu Barack Obama.

70-letnia Warren, liberalna polityk deklarująca wolę walki z korupcją w świecie finansów, zrezygnowała z ubiegania się o prezydenturę po słabych wynikach w prawyborach w różnych stanach i po dotkliwej porażce w tzw. Superwtorek na początku marca, gdy w stanie Massachusetts, skąd pochodzi jej senatorski mandat, znacznie wyprzedzili ją Sanders i Biden.

Nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich Biden otrzyma prawdopodobnie w sierpniu. Na ten miesiąc - z powodu pandemii koronawirusa - przełożono z lipca konwencję tego ugrupowania. (PAP)