Ministerstwo Zdrowia w tym tygodniu przedstawi swoje rekomendacje w sprawie wyborów prezydenckich – powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jego stanowisko jest takie, że w sposób korespondencyjny można je bezpiecznie przeprowadzić.

Kraska, który był gościem w porannym programie na antenie TVP Info, wskazał, że wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami i ocenił, że inicjatywa, by przeprowadzić je korespondencyjnie jest trafna.

"To najmniejsze ryzyko, byśmy ulegli zakażeniu koronawirusem. Takie wybory odbywają się w wielu krajach" – zaznaczył Kraska.

Wiceminister poinformował, że w tym tygodniu resort przedstawi swoje rekomendacje. "Myślę, że w tym tygodniu minister zdrowia przedstawi swoje rekomendacje na podstawie tego, co uzyskamy z Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Przed kilkunastoma dniami o taką rekomendację minister zdrowia wystąpił" – powiedział.

Pytany, jakich spodziewa się rekomendacji, Kraska stwierdził, że "myśli, że wybory się odbędą i że w sposób korespondencyjny, bezpieczny można je przeprowadzić".