Prezes i wiceprezes Sądu Okręgowego w Krakowie pozostają na domowej kwarantannie, czekają na wyniki testów w kierunku koronawirusa. Oboje uczestniczyli w posiedzeniu KRS, u której członka – Zbigniewa Łupiny – testy potwierdziły zakażenie.

„Na chwilę obecną nie ma wyników badań prezes i wiceprezesa sądu” – powiedziała w czwartek PAP Daria Pichórz z biura prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie.

Zarówno prezes Dagmara Pawełczyk-Woicka jak i wiceprezes Paweł Styrna uczestniczyli w posiedzeniu Krajowej Rady Sądownictwa, które trwało od 9 do 12 marca. W tym czasie nie mieli żadnych informacji o podejrzeniu zarażenia wirusem SARS-CoV-2 jednego z członków KRS - Zbigniewa Łupiny.

W piątek, 15 marca, prezes i wiceprezes byli jeszcze w pracy w sądzie. O podejrzeniu choroby u Zbigniewa Łupiny dowiedzieli się w piątek wieczorem, od tego czasu pozostają na kwarantannie domowej. We wtorek rzecznik KRS Maciej Mitera potwierdził, że Zbigniew Łupina, prezes Sądu Rejonowego w Biłgoraju, ma koronawirusa.

W Małopolsce już prawie 4 tys. osób jest poddanych kwarantannie, zakażonych jest sześć. Liczba potwierdzonych przypadków w Polsce wzrosła do 305, pięć osób zmarło.