Stan czterech pacjentów hospitalizowanych z zakażeniem koronawirusem pozostaje bez zmian; lekarze określają go jako dobry – poinformował w piątek PAP Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Na terenie Wielkopolski dotychczas potwierdzono 5 przypadków zakażenia koronawirusem; obecnie hospitalizowane są 4 osoby; jedna osoba zmarła.

Jak powiedział PAP Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, stan hospitalizowanych pacjentów pozostaje bez zmian; lekarze określają go jako dobry.

Na obserwacji w szpitalu w związku z koronawirusem przebywa obecnie w całym regionie 28 osób, kwarantanną objęto 120, zaś 831 osób - nadzorem epidemiologicznym.

W czwartek władze miasta Poznania poinformowały, że w poznańskim szpitalu zmarła 57-letnia kobieta zakażona koronawirusem; to pierwsza ofiara śmiertelna SARS-Cov-2 w Polsce.

57-latka była pierwszą osobą w Wielkopolsce, u której – w poniedziałek - potwierdzono zakażenie SARS-Cov-2. Kobieta przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Od początku jej stan był ciężki; miała objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, była podłączona do respiratora i utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej.

Drugi przypadek na terenie regionu potwierdzono w środę u 25-letniej kobiety. Osoba ta pochodzi z najbliższego otoczenia 57-latki. Kolejne trzy przypadki potwierdzono w czwartek.

W Polsce jak dotąd potwierdzono 58 przypadków koronawirusa. O pierwszym polskim przypadku poinformowano 4 marca.