Poinformowała o tym w środę po południu rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Również stan siedmiu wcześniej zdiagnozowanych chorych jest stabilny. 5 osób przebywa w szpitalu w Raciborzu, pozostali w Cieszynie.

"Dziecko, które również trafiło do cieszyńskiego szpitala jest w stanie dobrym, nie wykazującym żadnych objawów chorobowych. W kwarantannie domowej pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych pozostają wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonymi mieszkańcami. Pobrane od nich i przebadane do tej pory próbki wykazały wynik ujemny" – przekazała Alina Kucharzewska.

Poinformowała też, że próbki pobrane od jednego z mieszkańców Rybnika, obecnie przebywającego poza regionem, który miał kontakt z jedną z pierwszych osób zakażonych w województwie śląskim, wykluczyły zakażenie koronawirusem. Mimo to zarówno rybniczanin, jak i osoby, które są w jego otoczeniu, pozostają nadal pod nadzorem sanitarnym.

We wtorek wieczorem w związku z zagrożeniem koronawirusem w woj. śląskim hospitalizowanych było 12 osób, 108 poddano domowej kwarantannie, a 959 znajdowało się pod nadzorem sanitarnym. (PAP)

autorka: Anna Gumułka