Z całą pewnością będziemy musieli zrewidować nasze plany, trudno powiedzieć, czy cała konwencja zostanie odwołana, czy po prostu zostanie zmniejszona jej skala; te decyzje przed nami - oświadczył w poniedziałek rzecznik sztabu wyborczego prezydenta Adam Bielan.

Główny Inspektor Sanitarny zarekomendował w niedzielę odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych. Decyzja ta została podjęta po dokonaniu analizy sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.

Bielan podczas rozmowy w Radiu Plus był pytany, czy w związku z tą rekomendacją zostanie odwołana planowana konwencja programowa ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. Według doniesień medialnych miała się ona odbyć w marcu.

"Z całą pewnością będziemy musieli zrewidować nasze plany. Trudno powiedzieć, czy cała konwencja zostanie odwołana, czy po prostu zostanie zmniejszona. Te decyzje przed nami w tym tygodniu" - oświadczył Bielan.

Polityk dodał, iż spodziewane są negatywne tendencje, jeśli chodzi o epidemię koronawirusa w Polsce.

"Jest możliwa zmiana formuły (konwencji). Jakiegoś rodzaju kampania pewnie będzie się toczyć, natomiast z całą pewnością nie będzie to już kilku tysięcy osób" - powiedział rzecznik sztabu prezydenta.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.