Po rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim postanowiliśmy, że znajdziemy dodatkową pulę środków, która wzmocni ochronę zdrowia w Polsce; to będzie 2 mld 750 mln zł - mówił prezydent Andrzej Duda podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Nysy (Opolskie).

Prezydent podczas spotkania poruszył temat ochrony zdrowia. "Wczoraj bardzo długo rozmawiałem z panem premierem, dzisiaj rozmawiałem z panem premierem, w związku z tymi wydarzeniami, które miały wczoraj miejsce postanowiliśmy, że znajdziemy dodatkową pulę środków, która wzmocni ochronę zdrowia w Polsce, a teraz będzie dodatkowym zabezpieczeniem walki z koronawirusem. Pan premier dzisiaj rozmawiał ze mną rano i potwierdził mi, że to będzie 2 mld 750 mln zł" - powiedział prezydent Duda.

"Czyli prawie 3 mld zł będą przeznaczone na ochronę zdrowia" - podsumował Duda.

Jak mówił dalej środki te będzie można wykorzystać na ochronę zdrowia w Polsce, w tym onkologię. "To jest naprawdę ogromna kwota i to wspomoże system" - powiedział prezydent.

Reklama

W piątek wieczorem wątek Funduszu Medycznego poruszył premier Morawiecki, który wziął udział w wieczornym briefingu, podczas którego prezydent Andrzej Duda ogłosił, że podpisał nowelę przyznającą w 2020 r. rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł dla TVP i Polskiego Radia. Poinformował wówczas również, że rozmawiał z prezydentem o Funduszu Medycznym. "Pan prezydent tutaj podkreśla, jak ważny jest jeszcze ekstra dodatkowy komponent właśnie onkologiczny" - powiedział wtedy Morawiecki.