W najbliższym czasie PZU Zdrowie uruchomi usługę telemedyczną dla wszystkich, którzy potrzebują konsultacji z lekarzem ws. koronawirusa; umożliwi ona kontakt zdalny z lekarzem - poinformował w środę prezydent Andrzej Duda w Końskich (woj. świętokrzyskie).

Prezydent, który w środę przebywa w województwie świętokrzyskim, odwiedził Szpital Specjalistyczny św. Łukasza w Końskich. Po wizycie powiedział dziennikarzom, że placówka ta jest przygotowana na przyjęcie ewentualnych osób, które zachorują z powodu koronawirusa. "Ma ponad 30 miejsc na specjalnym oddziale, które w każdej chwili mogą zostać użyte w celu roztoczenia opieki nad chorymi, w specjalnie do tego przeznaczonym i zabezpieczonym oddziale" - podkreślił Andrzej Duda. Jak dodał oczywiście w tej chwili nie ma w woj. świętokrzyskim żadnej osoby, u której stwierdzono by koronawirusa.

Prezydent poinformował ponadto, że rozmawiał z prezesem Grupy PZU. "PZU ma swoją spółkę PZU Zdrowie, która specjalizuje się w telemedycynie; usługi telemedyczne, porady telemedyczne świadczone dla klientów firmy. Zwróciłem się do pana prezesa Grupy PZU Pawła Surówki, aby udostępnić tam specjalną infolinię dla wszystkich pacjentów, dla wszystkich, którzy potrzebują porady, czują, że ta porada jest im potrzebna, chcą porozmawiać z ekspertem, lekarzem" - oświadczył prezydent.

Jak poinformował, taka możliwość zostanie uruchomiona w najbliższym czasie. "Ma to ten niezwykły plus, że nie trzeba wychodzić z domu, nie trzeba się kontaktować z innymi osobami. Wystarczy po prostu zadzwonić czy skontaktować się za pomocą Internetu i - nawet widząc się także poprzez taką teletransmisję internetową - porozmawiać z lekarzem specjalistą" - mówił Andrzej Duda.