W sztabie ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy są: mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło jako szefowa kampanii, Joachim Brudziński - szef sztabu organizacyjnego, była premier Beata Szydło - szefowa sztabu programowego. Rzecznikiem sztabu został europoseł Adam Bielan.

Dera powiedział w czwartek w TVP1, że w sztabie Andrzeja Dudy znalazły się bardzo kompetentne osoby. "To są z jednej strony sztabowcy, którzy prowadzili ostatnie zwycięskie kampanie na rzecz Zjednoczonej Prawicy, ale są też osoby, które już pokazały swoją skuteczność, swoje kompetencje. I jako grupa myślę, że to jest bardzo dobry sztab, który będzie rzeczywiście bardzo dobrze prowadził pana prezydenta przez kampanię wyborczą" - podkreślił minister.

Dopytywany, od kiedy było wiadomo, że szefową kampanii Dudy będzie Turczynowicz-Kieryłło Dera powiedział, że prezydent sam zdecydował o wyborze szefa swojej kampanii. "Pan prezydent poznał panią mecenas i musi być ta chemia między szefem kampanii, a prezydentem. I ta chemia jest tutaj ze względu na jej kompetencje, jej doświadczenie, jej aktywność. Ma takie cechy, które są bardzo przydatne w kampanii i pan prezydent zaakceptował panią mecenas jako szefową kampanii. A oceniać i szefową i cały sztab wyborczy, będziemy poprzez czyny. Zapowiada się dobrze" - zaznaczył Dera.

Reklama

Mówiąc o rzeczniku sztabu wyborczego Adamie Bielanie prezydencki minister podkreślił, że wybierając członków sztabu kierowano się określonymi umiejętnościami. "I tu nie było rozdzielnika partyjnego, tylko umiejętnościowego" - podkreślił. "Tak się akurat złożyło, że Adam Bielan jest sprawdzonym sztabowcem, PR-owcem i myślę, że będzie dobrym rzecznikiem sztabu wyborczego" - dodał Dera.

W wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja, kontrkandydatami Andrzeja Dudy będą: wicemarszałek Sejmu, posłanka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny, dziennikarz Szymon Hołownia.(PAP)

autor: Edyta Roś