Klub Koalicji Obywatelskiej złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie "nagonki" w mediach na marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego - poinformowali na czwartkowej konferencji prasowej posłowie KO Paweł Olszewski i Piotr Borys.

"W imieniu klubu parlamentu Koalicja Obywatelska podjęliśmy decyzję o złożeniu zawiadomienia do prokuratury w sprawie quasi-dziennikarzy telewizji publicznej i prezesa (TVP, Jacka) Kurskiego w związku z uporczywym poniżaniem i szkalowaniem konstytucyjnego organu państwa, jakim jest marszałek Senatu Tomasz Grodzki" - powiedział Paweł Olszewski.

"To co dzieje się w TVP, w +Wiadomościach+ i TVP Info, ta niebywała nagonka, fala insynuacji, fala nienawiści może doprowadzić do wielkiej tragedii" - dodał.

Reklama

Zwracał uwagę, że "od słów się zaczyna". "Jeśli nie ma ograniczeń w słowach, nie ma potem ograniczeń w działaniach, stąd zawiadomienie do prokuratury" - powiedział. Osoby za to odpowiedzialne, zdaniem posła KO, powinny być rozliczone, żeby "nie doszło do tragedii takiej jak w Gdańsku".

"Publiczne znieważanie i poniżanie organu konstytucyjnego ma swój charakter również w Kodeksie karnym, dlatego decyzją klubu składamy to dzisiejsze zawiadomienie. Wszelkie granice i normy zostały naszym zdaniem przekroczone" - mówił Piotr Borys.

Zaznaczył, że TVP "jest własnością wszystkich obywateli" i jej misją jest "pluralizm, bezstronność i wyważenie". Tymczasem w obecnej TVP "tego wyważenia i równowagi nie ma" - ocenił.