Dostawy ciepła do wszystkich dzielnic Warszawy są stabilne - poinformowała w czwartek spółka Veolia Energia Warszawa SA. Dodała, że obecnie prace są skoncentrowane na przywróceniu dostaw ciepła do Ursusa oraz wznowieniu dostaw ciepła do budynków, w pobliżu których doszło do awarii.

Spółka przekazała, że stale pracuje nad usunięciem awarii sieci, która miała miejsce w środę po godzinie 9 przy ul. Powsińskiej w Warszawie. Dodała, że na miejscu stale pracuje 30 osób i ciężki sprzęt.

"Prace będą prowadzone bez przerwy aż do całkowitego usunięcia awarii. Według dotychczasowych ustaleń wiadomo, że awarii uległa jedna z dwóch magistrali o średnicy 1100 mm dostarczająca ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach" - podała Veolia Energia Warszawa SA.

Jednocześnie spółka potwierdziła, że dostawy ciepła do wszystkich dzielnic Warszawy są stabilne. "Obecnie nasze prace skoncentrowane są na przywróceniu w pełni stabilnych dostaw ciepła do Ursusa oraz wznowieniu dostaw ciepła do budynków w obrębie ulic: Antoniewska, Trasa Siekierkowska, Idzikowskiego, Puławska, Limanowskiego, Gołkowska" - napisała w komunikacie.

Reklama

Przedstawiciele Veolia Energia Warszawa SA. podali, że przewidują, że dostawy ciepła w tej okolicy zostaną wznowione w późnych godzinach wieczornych.

Dodano, że informacje o terminach wznowienia dostaw ciepła będą się ukazywać na bieżąco na stronie www.energiadlawarszawy.pl.