Na trzy miesiące trafili do aresztu dwaj Gruzini podejrzani o okradanie samochodów metodą "na kolec". Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Lesznie (Wielkopolskie).

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski, mężczyźni przez ostatnie miesiące kradli pieniądze i wartościowe przedmioty z samochodów.

Wyjaśnił, że sprawcy przebijali oponę w samochodzie, gdy kierowca korzystał z bankomatu. Potem śledzili trasę auta. Kiedy kierowca orientował się, że nie ma powietrza w oponie, zatrzymywał się, by zmieniać koło - najczęściej nie zamykając samochodu.

"Wówczas do działania wkraczali sprawcy kradzieży, zabierając niespostrzeżenie z pojazdu torebkę, saszetkę czy aktówkę wraz z zawartością" – podał Smętkowski.

Jak dodał, przy zatrzymanych Gruzinach znaleziono specjalne kolce służące do przebijania opon oraz przedmioty pochodzące z kradzieży.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania sześciu kradzieży pieniędzy i innych przedmiotów oraz uszkodzenia mienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lesznie sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za zarzucane im przestępstwa grozi do pięciu lat więzienia.(PAP)

autor: Rafał Pogrzebny