Zarząd PO zatwierdził dwoje kandydatów w prawyborach prezydenckich - poinformował w piątek po posiedzeniu zarządu szef klubu KO Borys Budka.
Reklama

Tych dwoje kandydatów to Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak. Oboje byli obecni podczas piątkowego posiedzeniu zarządu.

"Z dat które zostały ustalone nic się nie zmieniło - 14 grudnia konwencja, która wybierze w procesie nominacyjnym jednego z dwojga kandydatów i tego samego dnia będzie Rada Krajowa, która zarządzi wybory przewodniczącego PO" - powiedział Budka dziennikarzom.

Z informacji PAP wynika, że Jaśkowiak bardzo dobrze zaprezentował się podczas obrad zarządu i obie kandydatury zostały przyjęte jednogłośnie.

Nie podnoszono też zbyt mocno, wynika z informacji PAP, kwestii podpisów pod kandydaturą Jaśkowiaka. Przed posiedzeniem zarządu niektórzy jego członkowie zapowiadali, że będą chcieli wyjaśnić, czy podpisy te nie były zbierane in blanco.

"Kwestie wiarygodności podpisów ma zbadać komisja wyborcza, kierowana przez Rafała Grupińskiego, do którego uczciwości nikt nie ma zastrzeżeń" - powiedział PAP jeden z członków zarządu.

O godz. 12 lider partii Grzegorz Schetyna ma poinformować o podjętych decyzjach na konferencji prasowej.