Złożyliśmy zażalenie na postanowienie sądu o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec Artura W. - poinformował w czwartek PAP mec. Jacek Dubois, obrońca byłego burmistrza dzielnicy Włochy podejrzanego o przyjęcie 200 tys zł łapówki.

"Będziemy się starali przekonać sąd, że najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania nie jest w tej sprawie niezbędny, ponieważ niezakłócone postępowanie może być prowadzone w sytuacji, kiedy podczas procesu nasz klient będzie na wolności" - powiedział mec. Jacek Dubois.

Złożenie zażalenia zapowiedział też mec. Piotr Pieczykolan - obrońca Sabriego B. "Nasza rola w tej chwili będzie polegała nie tylko na napisaniu zażalenia, które na pewno wniesiemy, ale przede wszystkim na odtworzeniu dokumentów w urzędzie, celem wykazania, że nie było żadnego interesu w tym, aby ubiegać się o jakąkolwiek przychylność ze strony burmistrza dzielnicy" – mówił dziennikarzom mec. Pieczykolan.

W ubiegłym tygodniu Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu w Warszawie dwóch osób uwikłanych w korupcyjny proceder. Jedną z nich był Artur W. były już burmistrz Włoch - jak wynika z informacji CBA - został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po przyjęciu 200 tysięcy złotych łapówki.

Według CBA, Artur W. wziął pieniądze od przedsiębiorcy budowlanego Sabriego B. W zamian za łapówki miał wydawać korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne.

W zeszłą środę, 30 października, prokurator przedstawił Arturowi W. zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w kwocie 200 tys. zł w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień. W ubiegły czwartek sąd uwzględnił wniosek sądu o trzymiesięczny areszt wobec Artura W. (PAP)

Autor: Aleksandra Kuźniar