Premier Mateusz Morawiecki spotka się w niedzielę z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, która przyjedzie do Warszawy na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

O tym, że Merkel przyjedzie w niedzielę do Warszawy, by wziąć udział w centralnych obchodach z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej informował w piątek rzecznik rządu RFN Steffen Seibert.

"Podczas pobytu kanclerz Merkel w Warszawie spotka się z nią premier Morawiecki. Tematami spotkania mają być m.in. kwestie wieloletnich ram finansowych UE, kwestia domknięcia procesu obsadzania stanowisk w nowej Komisji Europejskiej, a także tematy związane z transformacją energetyczną" - poinformował PAP Müller.

Gospodarzem niedzielnych uroczystości w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, które odbędą się w Warszawie, jest prezydent Andrzej Duda. Na pl. Piłsudskiego wystąpienia wygłoszą prezydenci Polski i Niemiec, a także wiceprezydent USA Mike Pence. Początkowo przemówienie wygłosić miał prezydent USA Donald Trump, jednak w czwartek jego wizyta w Polsce została przełożona w związku z nadciągającym nad Florydę huraganem Dorian.