PiS program na kolejną kadencję przedstawi na przełomie sierpnia i września - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk. W warstwie ideowej nie będzie rewolucyjnych zmian - naszym celem nadal będzie godność człowieka; będziemy starali się budować państwo solidarnościowo-republikańskie - dodał.

Dworczyk podkreślił w środę na antenie PR24, że program PiS jest "w tej chwili przygotowywany".

"Ostatnia, trzydniowa konwencja programowa w Katowicach była takim miejscem, gdzie ścierały się różne pomysły, koncepcje. Było wiele dyskusji, w których wypracowywano rożne pomysły - jedne takie, które pewnie zostaną wykorzystane w naszym programie, inne takie, które na pewno nie zostaną uwzględnione (...). Teraz te wszystkie koncepcje - plus nasze oczywiście zebrane materiały programowe przez kierownictwo partii - zostaną przedyskutowane, scalone i opracowane, jako program Prawa i Sprawiedliwości" - powiedział szef KPRM.

Jak zaznaczył, tymi pracami kieruje prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapowiedział również, że program jego partii zostanie przedstawiony na przełomie sierpnia i września.

"Jesteśmy partią, która zawsze szła do wyborów z programem, który nie tylko w tej warstwie aksjologicznej mówił o celach, jakie ma nasza formacja polityczna, ale również mówił o bardzo konkretnych projektach, z których potem łatwo nas rozliczyć" - powiedział Dworczyk.

Szef KPRM zwrócił też uwagę na słowa Kaczyńskiego, który podkreślił, że w warstwie ideowej PiS nie będzie rewolucyjnych zmian. "Nasze środowisko polityczne jest budowane na takim fundamencie ideowym od wielu, wielu lat i tu żadnej rewolucji nie będzie. Nadal naszym centralnym celem będzie godność człowieka i będziemy starali się - przez realizację kolejnych projektów - budować państwo w takim modelu solidarnościowo-republikańskim" - mówił Dworczyk.

W poniedziałek szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział PAP, że w tym tygodniu jego partia zaczyna zbierać pomysły - które pojawiły się w trakcie konwencji w Katowicach - i zaczyna formułować z nich program, który będzie gotowy na początku kampanii. Zapowiedział, że po ogłoszeniu terminu wyborów, PiS natychmiast zorganizuje konwencję wyborczą.

Trzydniowa konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy "Myśląc: Polska" w Katowicach zakończyła się w niedzielę. Jej efektem - jak zapowiadali politycy PiS - ma być przygotowanie założeń programowych przed wyborami parlamentarnymi.

W trakcie konwencji odbyło się kilkanaście sesji plenarnych z udziałem szefów poszczególnych resortów oraz kilkadziesiąt paneli eksperckich. Głos zabierali również prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz szefowie partii koalicyjnych: Solidarnej Polski - Zbigniew Ziobro i Porozumienia - Jarosław Gowin.