W Nowoczesnej jest wola dalszej współpracy z PO, członkowie naszego ugrupowania zdecydują o formie tej współpracy - powiedział PAP poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz. Pytany czy w grę wchodzi koalicja czy także zjednoczenie obu partii, odpowiedział: "Nie wykluczamy żadnego scenariusza".

Meysztowicz w rozmowie z PAP odniósł się do medialnych informacji o planowanym porozumieniu Platformy z Nowoczesną.

"Tego typu działania są podejmowane w oparciu o decyzje ciał statutowych. Mamy zarząd w poniedziałek i będziemy na ten temat rozmawiać" - powiedział PAP Meysztowicz.

"Nie będę ukrywał, że Koalicja (Obywatelska), która się zawiązała do wyborów samorządowych okazała się zarówno dla Nowoczesnej, jak i dla Platformy bardzo dobrym rozwiązaniem" - podkreślił poseł Nowoczesnej.

Przyznał, że "powtórka w wyborach europejskich wyglądała inaczej", bo - jak zauważył - te wybory są inne. Jego zdaniem, w Nowoczesnej jest raczej przekonanie, że "nie ma innej drogi " i trzeba nadal współpracować z PO. "Wydaje się, że jest wola z obu stron, aby współpracować" - podkreślił.

"To kwestia umówienia się w jakiej formule będziemy działać, ponieważ obie partie są dosyć blisko programowo i jednak powinny współpracować, przygotować się do wyborów jesiennych i osiągnąć sukces" - powiedział Meysztowicz.

Formułę współpracy - jak mówił - określą "być może" wszyscy członkowie Nowoczesnej w głosowaniu. "Będziemy chcieli - tak jak SLD - szeroko zapytać o dalsze działanie" - zaznaczył poseł Nowoczesnej.

"Formuła, którą wybierzemy, to kwestia decyzji naszych członków" - powiedział Meysztowicz, pytany czy będzie to koalicja z PO, czy zjednoczenie obu partii. "Nie wykluczamy żadnego ze scenariuszy" - oświadczył.

Jak poinformował w piątek portal Onet.pl, w Nowoczesnej "szykuje się rewolucja". "Najpierw ma zniknąć klub parlamentarny tego ugrupowania i jego posłowie mają przejść do klubu PO-KO, zaś jeszcze przed jesiennymi wyborami partia ma zostać postawiona w stan likwidacji, a jej członkowie zasilić szeregi PO" - wynika z nieoficjalnych informacji portalu.