Koty dawno temu w Egipcie były uważane za bogów. Za zabicie kota groziła kara śmierci. Koty czczono również dlatego, że wyłapywały myszy i szczury, ponieważ w tamtych czasach było ich bardzo dużo. [Tekst napisały dzieci do specjalnego wydania DGP z okazji Dnia Dziecka]
Dziennik Gazeta Prawna
Nastały też ciężkie czasy dla kotów, ponieważ ludzie uważali, że koty to wcielenie zła. Zaczęto je palić na stosach oraz wyganiano je z miast.
W obecnych czasach koty stały się członkami rodziny i wypoczywają w domowym zaciszu.
Są to bardzo inteligentne stworzenia, ponieważ rozumieją co się do nich mówi, choć czasami udają, że jest inaczej.
Uwielbiają spędzać czas na wspólnych zabawach. Moje koty lubią biegać za piłeczką, a kiedy udaje im się znaleźć tę zabawkę, przynoszą ją do mnie w pysku, żeby im ją rzucić ponownie. Zwierzęta te kochają spać. Mogą to robić przez całe dnie, ale nad ranem się budzą i broją w całym domu. Potrafią też otwierać sobie drzwi do pokojów, skacząc na klamki.
Koty mają dobry słuch, bo kiedy otwieram saszetkę z jedzeniem, to od razu biegną do kuchni i czekają aż dostaną swój posiłek. Są też bardzo ciekawskimi zwierzętami, bo jeżeli coś się dzieje, zaraz przybiegają zainteresowane. Lubią też wyglądać przez okno.
Są bardzo kochane i kiedy jest mi źle, to przychodzą i się przytulają.
Koty towarzyszyły ludziom od zawsze, są z nami teraz i będą w przyszłości, bo żaden robot, ani inne urządzenie nie zastąpi prawdziwego zwierzaka.
Hania Zenka, lat 9
Zachowana została pisownia oryginalna.