PiS wsłuchuje się w głosy obywateli - nie tylko tych grup, które protestują; program PiS jest tworzony nie w wyniku konfliktów społecznych, tylko w wyniku rozmów z Polakami - powiedział we wtorek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Wprowadzenie "500 plus" od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia, "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy - to "nowa piątka PiS", zaprezentowana podczas sobotniej konwencji programowej partii.

Karczewski we wtorek na konferencji prasowej w Senacie został zapytany, dlaczego podczas konwencji PiS nie padły słowa o nauczycielach, niepełnosprawnych i lekarzach rezydentach, czyli grupach, które planują strajki i protesty i które uważają, że zostały pominięte w sobotę przez polityków PiS.

Marszałek Senatu podkreślił, że te środowiska na pewno nie będą pominięte, ponieważ - jak zauważył - toczą się np. rozmowy z nauczycielami. Jak dodał, program PiS jest tworzony nie w wyniku konfliktów społecznych, tylko w wyniku rozmów z Polakami.

"Prawo i Sprawiedliwość słuchało, słucha i będzie słuchać obywateli, wsłuchuje się w głosy obywateli - nie tylko tych grup, które protestują, strajkują, (...) tylko słuchamy wszystkich, z wszystkimi rozmawiamy i podjęliśmy takie decyzje, decyzje, które bardzo cieszą opinię publiczną" - mówił marszałek Senatu.