PiS zaprezentował w sobotę nowe propozycje programowe, a co ma do zaproponowania Koalicja Europejska? Nie ma spraw, które łączą te ugrupowania - powiedziała PAP rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. "My chcemy, żeby było lepiej oni - żeby było gorzej" - podkreśliła.

Liderzy PO Grzegorz Schetyna, PSL Władysław Kosiniak Kamysz, Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, SLD Włodzimierz Czarzasty oraz współprzewodniczący Zielonych Małgorzata Tracz i Marek Kossakowski podpisali w niedzielę deklarację o powołaniu Koalicji Europejskiej. Powołujemy Koalicję Europejską po to, żeby bronić Polskę przed siłami antyeuropejskimi, przed tymi, którzy osłabiają, niszczą polską pozycję w Unii Europejskiej - oświadczył lider PO Grzegorz Schetyna

"My mamy nową +piątkę PiS+, a co ma do zaproponowania Polakom Koalicja Europejska?" - pytała Mazurek w rozmowie z PAP.

Reklama

Według niej nie ma spraw, które łącza ugrupowania wchodzące do Koalicji Europejskiej. "Co łączy poseł Wielgus - chcącą stawiać Kościół przed Trybunałem w Hadze, z PSL - odwołującym się do chrześcijaństwa? Co łączy tych ludzi poza nienawiścią do dobrej zmiany?" - podkreśliła wicemarszałek komentując powołanie Koalicji Europejskiej.

"My chcemy, żeby było lepiej, oni - żeby było gorzej" - podkreśliła wicemarszałek Sejmu.