Prokopowicz wyjaśniał, że śledztwo, jakie od stycznia prowadzi Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód, jest na wstępnym etapie i jest prowadzono "w sprawie" – nikt do tej pory nie został zatrzymany, nikomu nie postawiono zarzutów. "Jest prowadzone w oparciu o ustalenia własne kieleckiej policji, dotyczące podejrzenia nieprawidłowości w wydatkowaniu funduszy unijnych przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego" – powiedział Prokopowicz, zaznaczając, że sprawa obejmuje rok 2018 i lata wcześniejsze.

We wtorek prokuratura prowadziła czynności w tej sprawie w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach.

Jak przekazała rzeczniczka prasowa marszałka województwa Iwona Sinkiewicz-Potaczała, prokurator i policja czynności procesowe wykonywali w Departamencie Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego urzędu. "Prokuratorzy zabezpieczyli związane z interesującymi ich projektami dokumenty, w tym wszelką dokumentację kontrolną i pokontrolną" – podała w komunikacie Sinkiewicz-Potaczała.

Reklama

Dodała, że sprawa dotyczy projektów realizowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego (RPO) na lata 2014-2020, z poddziałania 8.5.1 tego programu.

Ta część programu dotyczy zagadnień – w myśl zapisów w RPO – związanych z "podnoszeniem jakości kształcenia zawodowego oraz wsparciem na rzecz tworzenia i rozwoju Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego". (PAP)

Autor: Katarzyna Bańcer