Rządowa strona internetowa szczytu klimatycznego przez kilka godzin była niedostępna. Jak potwierdza Ministerstwo Środowiska dla gp.pl, strona http://cop24.gov.pl/ to oficjalna witryna trwającego w Katowicach szczytu COP24.
COP24 / GazetaPrawna.pl

Choć strona internetowa już działa, wcześniej można było zobaczyć komunikat o tymczasowym zawieszeniu strony. Pojawiła się także informacja sugerująca, iż rządowa strona powstała na bezpłatnym systemie zarządzania treścią z możliwością udzielenia jej wsparcia finansowego.

To naprawdę jakiś żart. Strona #COP24 padła po pierwszym dniu i wyświetla komunikat o tym, że CMS jest darmowy i nie daje żadnej gwarancji? pic.twitter.com/kTD4DfzGjw

— Sławomir Wikariak (@S_Wikariak) 4 grudnia 2018

Reklama

Adam Heartle z zaufanatrzeciastrona.pl uspokaja, że sam fakt używania darmowego oprogramowania nie jest powodem do zmartwienia - często darmowe rozwiązania są świetnej jakości. "Błędy zdarzają się nawet najlepszym. Trochę wstyd ale pewnie zaraz ktoś poprawi" - komentuje.

Biuro Prasowe Konferencji COP24 potwierdziło, że ze względu na problemy techniczne strona www.cop24.gov.pl była niedostępna. Obecnie dostępność strony została przywrócona. „Środowisko wirtualne dedykowane do obsługi strony jest utrzymywane w infrastrukturze Ministerstwa Środowiska na 2 serwerach fizycznych. Gwarantuje to odpowiednią moc oraz prędkość działania witryny. Strona jest hostowana z zasobów Ministerstwa Środowiska, a nie z serwerów Wykonawcy”- dodają organizatorzy w odpowiedzi na pytanie gp.pl.