Kilkudziesięciu strażaków skierowano w nocy z wtorku na środę do akcji gaśniczej w Żorach (Śląskie), gdzie w ogniu stanęło składowisko zużytych opon o powierzchni około tysiąca metrów kwadratowych. Nad miastem unoszą się kłęby czarnego dymu.

"Ogień objął wysokie na 5-6 metrów składowisko opon na terenie firmy recyklingowej przy ulicy Kleszczowskiej" - poinformowała PAP rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska.

Około godz. trzeciej nad ranem pożar nie był jeszcze opanowany. Na miejscu pracowało 15 zastępów strażackich m.in. z Żor, Rybnika i Pszczyny. Wkrótce mają dołączyć do nich kolejne jednostki gaśnicze. Nie ma osób poszkodowanych.

W bezpośrednim sąsiedztwie pożaru nie ma budynków mieszkalnych, nie było więc potrzeby ewakuacji mieszkańców. Akcję strażaków utrudniają wysoka temperatura i silne zadymienie - znad płonących opon widać kłęby gęstego, czarnego dymu. Strażacy pracują w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Firma, na terenie której znajduje się składowisko, specjalizuje się w recyklingu zużytych opon i innych wyrobów z gumy.(PAP)

autor: Marek Błoński