W czwartek w Warszawie funkcjonariuszom stołecznej policji otrzymali 37 nowych radiowozów z napędem hybrydowym. Przeznaczone zostały dla siedmiu komend rejonowych i dla komisariatów specjalistycznych Komendy Stołecznej Policji. Auta kupiono za pieniądze samorządu warszawskiego i Komendy Głównej Policji.

Po pięć radiowozów otrzymały stołeczne oddziały nr I, III, IV, V, VI oraz VII. Oddział II otrzymał ich sześć, a komisariat policji portu lotniczego Warszawa-Okęcie – jeden. Wszystkie wyjadą na ulice Warszawy już w czwartek.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała podczas uroczystości, że do końca roku miasto przekaże policji jeszcze 14 radiowozów. "W trakcie moich kadencji przekazaliśmy łącznie 420 pojazdów różnego typu, a w tym 371 radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych" – przypomniała.

Wskazała również, że tylko w tym roku miasto kupiło wyposażenie na rzecz KSP za prawie 3,5 mln złotych, a w ciągu 12 lat ta kwota przekroczyła 168 mln złotych. Pieniądze te poszły m.in. na zakup sprzętu i wyposażenia (33 mln złotych), adaptację zawodową nowych policjantów, konie, nagrody i na zakupy bieżące (134 mln zł).

Zdaniem Gronkiewicz-Waltz dzięki środkom zainwestowanym w policję "mamy dużą satysfakcję z poziomu bezpieczeństwa w Warszawie, który od lat utrzymuje się na wysokim poziomie". "To zasługa policji, bo to dzięki ich wytężonej pracy Warszawa jest miastem bezpiecznym, o wiele bezpieczniejszym niż inne stolice europejskie". (PAP)

Autor: Dorota Stelmaszczyk