Obecny przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda jest jedynym kandydatem na szefa związku. Decyzję w sprawie jego wyboru na kolejną kadencję związkowcy podejmą w czwartek po południu podczas XXIX Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność".

Listę kandydatów na szefa związku zamknięto około godz. 16.15. Dudę zgłosił szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz. Podobnie jak przed czterema laty ubiegający się o reelekcję przewodniczący nie ma konkurenta. Stoi na czele Solidarności od 8 lat.

W Częstochowie obraduje w czwartek krajowy zjazd Solidarności, który m.in. wybierze władze związku na kolejną kadencję, przyjmie program działania i rozpatrzy propozycje zmian w statucie związku.

Krajowy Zjazd Delegatów Solidarności to najwyższa władza związku skupiającego blisko 700 tys. członków. Zjazd nie tylko wybiera i rozlicza z wykonania zadań przewodniczącego oraz komisję krajową, ale też przyjmuje najważniejszy dokument – uchwałę programową. Decyzję o organizacji obecnego zjazdu w Częstochowie związkowcy podjęli podczas ubiegłorocznych obrad w Wieliczce.

Reklama