„Dotarły do nas cztery protokoły, ale zawierały pomyłki i błędy. Przewodniczący komisji powiatowych zostali wezwani do ich usunięcia, mają dostarczyć poprawione protokoły jutro. Czekamy też na protokoły z pozostałych komisji powiatowych. W sumie ma ich być 24” – powiedziała PAP przewodnicząca wojewódzkiej komisji wyborczej w Lublinie, Edyta Telenga.

„Wyniki mogą być znane najwcześniej we wtorek późnym wieczorem” – dodała przewodnicząca.

Według przedstawionego w poniedziałek sondażu Ipsos tzw. late poll, w wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskało 33 proc., Koalicja Obywatelska 26,7 proc., PSL - 13,6 proc., SLD-Lewica Razem 6,6 proc., Kukiz'15 - 5,9 proc., Bezpartyjni Samorządowcy - 5,8 proc.

Reklama

Z informacji przekazywanych w niedzielny wieczór na podstawie sondażu IPSOS przeprowadzanego w dniu głosowania wynikało, że najlepszy wynik do lubelskiego sejmiku uzyskał PiS. W pierwszej trójce komitetów znalazły się też PSL i Koalicja Obywatelska.

W lubelskim sejmiku jest 33 radnych. W obecnym składzie najwięcej mandatów ma PiS – 13, ale rządzi PSL, który ma 11 radnych, w koalicji z PO – 7 radnych. Dwóch radnych jest niezrzeszonych. (PAP)

Autorzy: Zbigniew Kopeć, Renata Chrzanowska