Prezes Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej (FRAG) Karol Spieglanin zrezygnował z ewentualnej funkcji zastępcy Jarosława Wałęsy w przypadku wygrania przez niego wyborów - podało w poniedziałek Radio Gdańsk.

Jak czytamy na stronie internetowej Radia Gdańsk "prezes Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej miał zostać wiceprezydentem do spraw polityki przestrzennej".

Do sprawy odniósł się Jarosław Wałęsa, który powiedział Radiu Gdańsk, że "Karol Spieglanin zrezygnował ze względów osobistych". Radio informuje równocześnie, że sam prezes FRAG-u zapowiedział wydanie w tej sprawie oświadczenia.

Wałęsa zaznaczył ponadto w rozmowie z gdańskim radiem, że "nie to oznacza końca współpracy z Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej, ani z samym Karolem Spieglaninem".

"Szef klubu radnych PO w Radzie Miasta Gdańska i szef sztabu Jarosława Wałęsy Piotr Borawski potwierdził nam, że to nie koniec współpracy z architektami i urbanistami z FRAG-u. Innego zdania są jednak władze stowarzyszenia, które nieoficjalnie mówią nam o końcu współpracy" - donosi Radio Gdańsk.

Radio przypomina także, że o "Karolu Spieglaninie niedawno było głośno z powodu stron internetowych, którymi zarządzał przed zaangażowaniem się w kampanię Jarosława Wałęsy". "Spotkała go fala krytyki ponieważ były to strony propagujące treści obraźliwe oraz dyskryminujące" - zaznacza Radio Gdańsk. Dodaje także, że "sam Spieglanin zastrzegał, że był jedynie administratorem stron i nie tworzył na nich treści".

Według Radia Gdańsk, "rezygnacja Karola Spieglanina może mieć związek z krytyką jaka spotkała Platformę Obywatelską po wystąpieniu związanego z nią prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego, który na konwencji wyborczej partii seksistowsko zwracał się do koleżanek partyjnych". (PAP)