„Klub Obywatelski z Sędziami” – pod takim hasłem w Lublinie zorganizowano wydarzenie, które finansuje Platforma Obywatelska i Nowoczesna - informuje tvp.info. Jak podaje portal partie te zapraszają na spotkanie z sędziami: Waldemarem Żurkiem i Igorem Tuleyą.

"Spotkanie wyborcze sfinansowane zostało z pieniędzy Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska" - podaje tvp.info.

Informacja o spotkaniu, które ma się odbyć 30 września w jednym z hoteli w Lublinie zostało opublikowane na jednej z facebookowych stron KO. W zakładce „kontakt” organizator odsyła do Instytutu Obywatelskiego, czyli wewnętrznej komórki PO - podaje portal.

Reklama

Tvp.info skontaktował się z hotelem podanym w informacjach i uzyskał potwierdzenie, że spotkanie z sędziami rzeczywiście się odbędzie.

W listopadzie 2015 r. lider Grzegorz Schetyna zapowiedział tworzenie Komitetów Obywatelskich. Miały one być miejscem debat obywatelskich odnośnie jakości polskiej demokracji.

Na stronie Komitetu Obywatelskiego w zakładce nasi prelegenci są m.in. wymienieni: Jerzy Stępień były prezes TK, Paweł Wroński dziennikarz Gazety Wyborczej, Mateusz Kijowski współzałożyciel KOD, Bronisław Komorowski były prezydent RP.